IGRA ZA VELIKANA, ALI NE ZBOG NOVCA: Suze ovog dečka obilaze planetu, one su primjer da za fudbal ima nade!

Mnogi danas fudbal počinju igrati prvenstveno radi novca te je zarada glavni, a vrlo često i odlučujući faktor za potpis ugovora. Međutim, uvijek ima izuzetaka.

Vidjeti nekog fudbalera kako plače na klupi poslije napravljenje greške u modernom fudbalu je zaista rijetkost, pogotovo kada su u pitanju članovi najvećih evropskih klubova.

S obzirom da imaju sve na dlanu od visokih primanja do vlastitih fizioterapeuta mnogi mladi igrači već prilikom potpisa mogu da imaju miran i spokojan život.

Međutim, jednom dečku svaki poraz njegovog kluba teško pada. To se najbolje vidjelo večeras kada je napravio grešku koja je dovela do gola, a zatim i do poraza.

Juventus je u 30. kolu Serije A upisao drugi uzastopni poraz. Sassuolo je slavio sa 1:0, a gol odluke je u 64. minuti postigao Defrel.

Krivac za gol je Nicolo Fagioli koji je loše intervenisao, a dvije minute kasnije trener Masimilliano Allegri ga je izveo sa klupe.

Kada je sjeo na klupu 22-godišnjak se emotivno slomio i počeo je plakati kao malo dijete dok su ga saigrači tješili.

What it’s like playing for Allegri.
Siamo tutti Fagioli.#SassuoloJuventus pic.twitter.com/RezQ6dvxMl

Fagioliju koji je dijete Juventusa je ovo prva puna sezona među seniorima Bianconera. Zabio je dva gola i upisao pet asistencija te je pred njim sigurno velika budućnost, piše sportsport.ba.

S obzirom na suze nema sumnje da će dodatno porasti u očima navijača Juventusa koji su već neko vrijeme u potrazi za pravim liderom.

Alessandro Del Piero, Gianluigi Buffon, Claudio Marchisio i Giorgio Chiellini su godinama bili zaštitni simoboli Juventusovog DNA, a Fagioli je na pravom putu da krene njihovim stopama.